Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за игрите и конзолите от нашето детство
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Гейм индустрията тогава и сега

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Admin
Admin



Брой мнения : 4
Join date : 28.05.2015

Гейм индустрията тогава и сега Empty
ПисанеЗаглавие: Гейм индустрията тогава и сега   Гейм индустрията тогава и сега EmptyПон Юни 08, 2015 7:42 pm

Гейм индустрията тогава и сега ?go=_common&p=articlephoto&articlephotoId=17006&type=medium

Едно време, някои от нас израснаха със старите конзоли като Nintendo Entertaiment System (NES), който в нашите ширини бе известен като "Терминатор", или по-скоро "Нинтендо с жълтите касетки", както и със SEGA MegaDrive 2, а не бива да забравяме и Super Nintendo (SNES).

Безценните моменти със Супер Марио, Танкчетата (BattleCity), Sonic, (Ultimate) Mortal Kombat 3 и още хитови игри, прекарани с часове пред телевизора. Нямаше DLC-та, не трябваше да имаме Интернет връзка, за да играем любимите си игри, нямаше я войната между конзолните (Console Peasants) и компютърните (PC Master Race, PC Elitist) играчи.

Беше много просто: Пускаш си играта и играеш. На никой не му пукаше на каква платформа бяхме играли.

Ето такъв беше периода на 90-те и ранните години на 21-ви век. Носталгично, нали...

Но никой не подозираше, че бяхме играли на конзоли-ментета. Точно така, по-голямата част от нас не са знаели какво представляваше истинското Nintendo (по-точно Famicom) или оригинална SEGA. Мислехме си, че целия свят играеше
със същите дискети тип 9999999in1 (Multicart), същия тип "Терминатори" (и другите Famiclone-и) и Сегата, която беше също менте (Ако е била със сините и белите бутони, то тогава е била клонинг на азиатския вариант), а тогава
ние си мечтаехме за първия PlayStation, който се популяризира в България някъде към 1999-2000г. С такива конзоли и игри свикнахме в Източна Европа и в развиващите се държави .

В Русия NES не беше известен като "Терминатор", а като... Денди, която дори бе конзола номер 1 в Русия през 90-те . Там се продаваше като официална и лицензирана конзола. Странно, нали - пиратска конзола, продавана като ОФИЦИАЛНА И ЛИЦЕНЗИРАНА . Продаваха се също и пиратски копия на игри, под формата на официални заглавия. Денди беше навсякъде в Русия, дори се излъчваха реклами по телевизията през 1992 г, когато 8-битовия лиценз все още не беше изтекъл. Но това не е всичко ...

Понеже Денди не беше просто конзола, продавана в магазините за евтини стоки, Денди си имаше, списание, краткотрайно филмче, предаване за ревюта на игри, които можеше да закупите от магазина на Стиплеер (Официалния дистрибутор на въпросната конзола), която също така продаваше и други конзоли, като SNES, GameBoy и SEGA MegaDrive2. Интересното е, че SNES и GameBoy си бяха чисти и оригинални конзоли. Стиплеер бяха официялен дистрибутор на останалите конзолите на Нинтендо, но не и на Денди. Денди не бе NES, нито пък Famicom .
Денди не беше просто обикновен Famiclone .... Русия в многото случаи е била страна с висок коефициент на варез и нелегални копия на софтуерни продукти .

Заради това от 2011 г., игрите в Steam в Русия са на намалени цени за разлика от останалите страни, като този ход с успех елиминира голяма част от пиратсвото на компютърните игри.

Като споменах "Steam", пиратсвото на компютърният софтуер намаля драстично.
"Защо ли?", се питате. Благодарение на огромните отстъпки на игри, които Steam предлага всеки ден, вече повечето от нас могат да си позволят някое хитово заглавие за много по-скромна цена . Но се пазете от лятната разпродажба, защото Гейб Нюъл най-вероятно ще изнасили портфейлът ви.

Но нека погледнем от добрата страна за сваляне на лицензиран софтуер незаконно. Първо, ние го правим, за да видим дали играта ще тръгне добре на нашият компютър. Какъв ще бъде смисъла да изхарчим 70 лв. за игра, която не знаем въобще дали ще тръгне на нашата конфигурация . Все едно сме дали пари на вятъра, както се вика.

Второ, самата игра . Ако е неоптимизирана, с лош геймплей, бъгава и т.н, то тогава сме имали добра причина да изпиратсваме дадено заглавие . Но ако играта ви е харесала и сте я превъртяли с кеф, то тогава си струва да си я закупите .

Познавам хора, които никога не биха дали и стотинка за игра. Попитах един познат каква е причината за това, а той ми отговори: "Защо да давам пари за игри, като мога да си ги сваля безплатно ?" Не съм много съгласен с това - ако всички хора пиратсваха, то тогава индустрията за видео игри ще се издъни много здраво. За щастие, това не е по целия свят. Но тук в България, много или не чак толкова много хора, някои предпочитат да си теглят джитките от Замунда. "Аз съм българин и пари за игри не давам ". Да, ама не . Прилично е да имаш поне няколко закупени заглавия, но според мен да пиратсваш всичко, без да си дал нито една стотинка е несправедливо.

Това беше от мен. А какво мислите вие?

Източник: PC Mania. Автор: Камен Стойчев


Последната промяна е направена от Admin на Пон Юни 08, 2015 8:01 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото Go down
https://retrogaming.bulgarianforum.net
Георги




Брой мнения : 1
Join date : 28.05.2015

Гейм индустрията тогава и сега Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Гейм индустрията тогава и сега   Гейм индустрията тогава и сега EmptyПон Юни 08, 2015 7:48 pm

Аз играя само легални игри cheers
Върнете се в началото Go down
 
Гейм индустрията тогава и сега
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Доброто старо време :: Всичко останало-
Идете на: